Цитати Адама Сміта – висловлювання про економіку, людей, життя

Цитати Адама Сміта

Великі нації ніколи не бідніють через марнотратства і нерозсудливості приватних осіб, але вони нерідко бідніють в результаті марнотратства і нерозсудливості державної влади.

Дуже сумнівно, що для підтримки життя нам необхідно м’ясо убитих тварин. Овочі і зернові, молоко, сир, вершкове масло дають нам повноцінну, багату, живильну, калорійну їжу. Ніякі розумні міркування не вимагають від людини, щоб він харчувався убоіной.

Єдине скарб людини – це його пам’ять. Лише в ній – його багатство або бідність.

Велика таємниця виховання – направляти честолюбство на відповідні предмети.

Я бачив багатьох юнаків, які не досягли 20 років, які ніколи не займалися іншою справою, крім тієї, що виробляє цвяхів, і які при напруженій праці могли виробляти кожен понад 2300 цвяхів в день. А тим часом вироблення цвяхів аж ніяк не є одною з найпростіших операцій.

Підбірка життєвих цитат Адама Сміта

Вовняна куртка, наприклад, яку носить поденний робочий, як би груба і проста вона не була, являє собою продукт з’єднаного праці великої кількості робітників. Пастух, сортувальник, чесальник вовни, фарбувальник, прядильник, ткач, ворсіровщік, аппретурщік і багато інших – усі повинні з’єднати свої різні спеціальності, щоб виробити навіть таку грубу річ.

Кожній людині, поки він не порушує законів справедливості, надається абсолютно вільно переслідувати на власний розсуд свої інтереси і конкурувати своєю працею і капіталом з працею і капіталом будь-якого іншого особи.

Цитати Адама Сміта про економіку – Найкращий спосіб стимулювати економічне зростання – це надати повну свободу окремим особистостям, так щоб вони могли переслідувати власні корисливі економічні інтереси.

Марнославство є не що інше, як несвоєчасна спроба отримати гучну популярність, перш ніж ми заслужили її.

Тільки вкрай малодушний і вкрай порожній людина може знаходити задоволення в похвалах, яких, як йому добре відомо, він не заслужив.

Найбільший прогрес у розвитку продуктивної сили праці і значна частка мистецтва, вміння і кмітливості, з яким він направляється і додається, з’явилися, мабуть, наслідком поділу праці.

Заради праведної ідеї російські люди з радістю працюють, навіть перебуваючи в ув’язненні, і тоді вони не відчувають себе в’язнями – вони стають вільними.

Щастя відвідує нас в різних видах і майже невловимо, але я частіше бачив його серед маленьких дітей, у домашніх вогнищ і в дерев’яних будиночках, ніж в інших місцях.

Характер кожної людини впливає на щастя інших людей, залежно від того, має він властивість приносити їм шкоди або користь.

Земля являє собою фонд більш стійкого і незмінного характеру, і рента з державних земель була внаслідок цього головним джерелом національного доходу багатьох великих націй, які залишили далеко позаду себе пастушачу щабель розвитку.

Скільки днів праці, скільки ночей без сну, скільки зусиль розуму, скільки надій і страхів, скільки довгих життів старанного вивчення вилиті тут в дрібних друкарських шрифтах і стиснуті в тісному просторі оточуючих нас полиць.

Чого ще треба для щастя людині, у якого є здоров’я і чиста совість і немає боргів?

Людське суспільство потребує дослідження так само, як і природу.

Помилки, що містять у собі деяку частку правди, – найнебезпечніші.

Порожні і малодушні люди нерідко виявляють перед своїми підлеглими і перед тими, хто не сміє виказати їм опору, напади гніву і пристрасті і уявляють, що виявили цим свою мужність.

Ціни монополії у всіх випадках є найвищими з тих, які можна вичавити з покупців або які, як передбачається, вони згодні заплатити.

Важко змусити людину зрозуміти що-небудь, якщо його заробіток забезпечується нерозумінням цього.

Наша повага до загальних правил моральності і є власне почуття обов’язку.

Робочі хочуть отримувати щонайбільше, а господарі хочуть давати якомога менше. Перші намагаються домовитися для того, щоб підняти заробітну плату, останні ж – щоб її понизити.

Щоб навчити людей любити справедливість, треба показати їм результати несправедливості.

Дотих пір, поки немає власності, не може бути і держави, мета якого, як раз, і полягає в тому, щоб охороняти багатство і захищати імущих від будинків.

Всякий марнотрат – ворог суспільства, всякий ощадливий людина – благодійник.

Цитати і фрази Адама Сміта – Людина – це тварина, яка укладає угоди; жодне інше тварина цього не робить: жодна собака не змінюється кісткою з іншого.

У тому первісному стані суспільства, яке передує присвоєння землі в приватну власність і накопичення капіталу, весь продукт праці належить працівникові. Йому не доводиться ділитися ні з землевласником, ні з господарем. Якби такий стан збереглося, заробітна плата за працю зростала б разом зі збільшенням продуктивної сили праці …

Неможливо уникнути тільки двох речей – смерті і податків.