Цитати Бєлінського – фрази, афоризми, висловлювання

Цитати Бєлінського

Авторитет і дружба – вода і вогонь, речі різнорідні і ворожі; рівність – умова дружби.

Справа не в слові, а в тоні, в якому це слово вимовляється.

Тепер я розумію, що поетові зовсім не потрібно закохуватися, щоб добре писати про кохання. Тепер я зрозумів, що ми найкраще вміємо говорити про те, чого б нам хотілося, але чого у нас немає, і що ми зовсім не вміємо говорити про те, чим ми сповнені.

Хто не йде вперед, той іде назад: стоячого положення немає.

Без прагнення до нескінченного немає життя, немає розвитку, немає прогресу.

Відомі фрази і цитати Бєлінського

Апатія і лінь – справжнє замерзання душі і тіла.

Сміх часто буває великим посередником у справі відрізнення істини від брехні.

«Герой нашого часу» – це сумна дума про наш час.

І ось одні скаржаться, що все стало гірше; інші – в захваті, що стає краще. Зрозуміло, тут зло і добро визначається здебільшого особистим становищем кожного, і кожен свою власну особу ставить центром подій і все на світі відносить до неї: йому стало гірше, і він думає, що все і для всіх стало гірше, і навпаки.

Цитати Бєлінського – Без здоров’я неможливо і щастя.

Без любові і ненависті, без симпатії і антипатії людей є привид.

Смішно було б вимагати, щоб серце в вісімнадцять років любило, як воно може любити в тридцять і сорок, або навпаки.

Невже ці люди для того тільки народяться на світло, щоб служити примхам таких же людей, як і вони самі? .. Хто дав це згубне право – одним людям поневолювати своєї влади волю інших, подібних до нього істот, віднімати у них священний скарб – свободу?!

Негідники тому і встигають в своїх справах, що надходять з чесними людьми, як з негідниками, а чесні люди надходять з негідниками, як з чесними людьми.

Боротьба є умова життя: життя вмирає, коли закінчується боротьба.

Без глибокого морального почуття людина не може мати ні любові, ні честі, – нічого, ніж людина є людина.

Будь бувають люди і всякі пристрасті. У іншого, наприклад, всю пристрасть, весь пафос його натури становить холодна злість, і він тільки тоді і буває розумний, талановитий і навіть здоровий, коли кусається.

Бувають в житті народів і людства епохи нещасні, в які цілі покоління як би приносяться в жертву наступним поколінням.

Найбільший скарб – хороша бібліотека.

Без пристрастей і суперечностей немає життя, немає поезії. Аби тільки в цих пристрастях і протиріччях була б розумність і людяність, і їх результати вели б людини до його мети.

Розумні серед дурнів завжди дивні.

Без мети немає діяльності, без інтересів немає мети, а без діяльності немає життя. Джерело інтересів, цілей і діяльності – субстанція суспільного життя.

Багато людей живе не живучи, але тільки збираючись жити.

У важливих справах життя завжди треба поспішати так, як ніби-то від втрати однієї хвилини мало всі загинути.

У російську мову в разі потреби увійшло безліч іноземних слів, тому що в російську життя увійшло безліч іноземних понять та ідей. Подібне явище не нове … Винаходити свої терміни для вираження чужих понять дуже важко, і взагалі ця праця рідко вдається. Тому з новим поняттям, яке один бере в іншого, він бере і саме слово, що виражає це поняття.

У кожної людини є своя історія, а в історії – свої критичні моменти: і про людину можна безпомилково судити тільки, залежно від того, як він діяв і яким він є в ці моменти, коли на терезах долі лежали б його і життя , і честь, і щастя. І чим вище людина, тим історія його грандіозніше, критичні моменти гірше, а вихід з них урочистіше і більш вражаючим.

Гоголю не було зразка, не було попередників ні в російській, ні в іноземних літературах.

У словах «бог» і «релігія» бачу темряву, морок, ланцюги і батіг.

Цитати Бєлінського – Любов часто помиляється, бачачи в улюбленому предметі те, чого немає … але іноді тільки любов же і відкриває в ньому прекрасне або велику річ, що не доступно спостереженню і розуму.

Благо тим, які вміють і в зиму днів своїх зберегти благодатний пломінь серця, живе співчуття до всього великого і прекрасного буття.