Цитати Бжезинського – фрази про Росію, політику, життя

Цитати Бжезинського

Історія набагато більше продукт хаосу, ніж змова.

На жаль, у вас є тенденція розглядати будь-які критичні зауваження як ворожі. Вам слід позбутися цього комплексу.

Росія може мати скільки завгодно ядерних валізок, але оскільки 500 млрд. Доларів російської еліти лежить в наших банках, ви ще розберіться, чия це еліта. Ваша або вже наша?

Проблема, однак, полягає в тому, що справжньою європейською «Європи» як такої не існує. Це образ, концепція та мета, але ще не реальність.

Тепер про більш масштабному питанні, як вести справи з китайцями. Перш за все – з повагою.

Цитати і фрази Збігнєва Бжезинського

Той, хто править Східною Європою, володіє Серцем землі; Той, хто править Серцем землі, володіє Світовим Островом (Євразією); Той, хто править Світовим Островом, володіє світом.

Для Америки Росія занадто слабка, щоб бути її партнером, але, як і раніше, занадто сильна, щоб бути просто її пацієнтом.

Цитати Бжезинського про Росію – Новий Світовий Порядок буде будуватися проти Росії, на руїнах Росії і за рахунок Росії.

Ми вчимо дітей дуже патріотичної американської історії. А насправді це прикрашена «різдвяна» історія, далека від складних і суперечливих реалій минулого.

Гарвардський політолог Семюель П. Хантінгтон прав в своєму сміливому твердженні: «У світі, де не буде верховенства Сполучених Штатів, буде більше насильства і безладу і менше демократії і економічного зростання, ніж в світі, де Сполучені Штати продовжують більше впливати на рішення глобальних питань, ніж будь-яка інша країна.

Якщо Європа досягне успіху як в процесі об’єднання, так і в процесі розширення і якщо Росія тим часом успішно впорається з процесом демократичної консолідації та соціальної модернізації, то в певний момент Росія також може стати підходящою кандидатурою для встановлення більш органічних взаємин з Європою.

Багато що із сказаного про Ірак і Іран відноситься також до Афганістану і Пакистану, де у нас аналогічні проблеми. Ми невірно або не зовсім вірно розуміємо місцеві культурні особливості, і це призводить до того, що ми в рішенні проблем, не цілком нам зрозумілих, що йдуть корінням глибоко в історію і в культурні відмінності, які потребують часу і терпіння, покладаємося виключно на силу.

Україна, нове і важливе простір на євразійській шахівниці, є геополітичним центром, тому що саме її існування як незалежної держави допомагає трансформувати Росію.

Все європейські держави і Сполучені Штати повинні стати єдиним фронтом в їх відношенні до Росії.

Подібно настільки багатьом імперіям, що існували раніше, Радянський Союз в кінцевому рахунку вибухнув зсередини і розколовся на частини, ставши жертвою не так прямого військового поразки, скільки процесу дезінтеграції, прискореного економічними та соціальними проблемами.

Гітлер ніколи не прагнув розбагатіти особисто. Путін інший. А особливо небезпечний той факт, що Путін по натурі гравець.

Росія, що навряд чи вимагає нагадування, залишається великим геостратегічним дійовою особою, незважаючи на ослаблену державність і, можливо, затяжний нездоров’я.

Велика шахівниця …

Іран – це революційне держава, все ще в розпеченій фазі своєї революції.

Америка – єдина в світі наддержава.

Остаточна мета американської політики повинна бути доброю і високою.

Україна повинна дійсно довести, що вона хоче стати частиною європейського світу.

Існує також можливість – хоча і малоймовірна, але яку не можна повністю виключити – серйозної перегрупування сил в Європі, що полягає або в таємному німецько-російському змові, або в освіті франко-російського союзу.

Я вірю в процвітання Росії після Путіна. Росія стрімко змінюється, може бути, навіть не всупереч Путіну, а завдяки Путіну.

Не можна успішно проводити імперську політику в постімперську епоху, при політично активізованому світовій громадській думці. Імперська політика була можлива в рамках традиційного суспільства.

Тлумачення російського національної величі ототожнювалося з придбанням територій.

Схоже, місцеві жителі заражені якоюсь страшною бацилою, якане дає їм жити в мирі один з одним і створити життєздатну державу. Про це повідомляє Рамблер.

Головна геостратегічна мета Америки в Європі може бути сформульована досить просто: шляхом більш щирого трансатлантичного партнерства зміцнювати американський плацдарм на Євразійському континенті, з тим щоб зростаюча Європа могла стати ще більш реальним трампліном для просування в Євразію міжнародного демократичного порядку і співпраці.

Цитати і вислови Бжезинського – Росія, на мій погляд, європейська країна. Я завжди вважав її такою з точки зору культури і світогляду.

Для більшості держав-націй питання територіальних володінь пізніше став втрачати свою значимість.